Frigo Kasa İzplasyonu

Frigo Kasa İzplasyonu

Frigo kasa Nedir?

Frigo kasa belirli sıcaklık aralığında taşınması gereken gıda, ilaç ve bir takım kimyasal ve hassas ürünlerin soğuk zincir içinde bozulmadan nakliyesinde kullanılır.Kasa içi ısı yalıtım performansı için homojen poliüretan malzeme ile kaplanır ve styrofoam yoğunluğu ile mükemmel ısı izolasyonu sağlar. En iyi gıda güvenliği seviyelerini ve yüksek ürün kalitesini sağlamak için dağıtım sürecinde kasa içerisindeki soğutulmuş ürünlerin sıcaklığı yakın sınırlar içinde tutulmasını gerekir.

Frigofirik taşımacılıkda sıcaklık kontrolü nasıl olmalıdır ?

Araç yönlendirme sırası boyunca frigofirik kasa içerisindeki ürün sıcaklığının değişimi belirli normlar içerisinde olmalıdır.

Sıcaklık değişkenliği, kargo tahliye işlemi nedeniyle, soğutulmuş (Frigo) ürünlerin boşaltmasından sonra geri kazanması gereken süre ile de ilişkilidir. Bu nedenle Frigo kasa kapı açımları kısa süreli olmalıdır

Ürün kalitesini ve sağlık güvenliğini sağlamak için soğuk zincir boyunca sıcaklığın kontrolü gereklidir. Aslında dondurulmuş gıdalar gibi taze gıda ürünlerin kalitesini de bir dizi faktör etkilemektedir.